11:49, 9.9.2016 ŞAHMAT

Şahmat Olimpiadasında millilərimizdən fərqli nəticə

Bakıda keçirilən 42-ci Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında VI turun matçları keçirilib.

Sportbox.az-ın məlumatına görə, bir günlük istirahətdən sonra Yunanıstanla üz-üzə gələn kişilərdən ibarət əsas millimiz rəqiblə sülh bağlayıb - 2:2.

İkinci komandamız Rumıniyaya məğlub olduğu halda (2.5:1.5), üçüncü yığmamız Qanaya şans verməyib - 4:0.

Qadınlardan ibarət əsas yığmamızın VI turdakı rəqibi Gürcüstan olub. Xanımlarımız qonşularımızla oyunda xalları yarı bölüb. İkinci millimiz də Çexiya ilə eyni nəticəyə razılaşıb. Üçüncü komandamız isə Çilini məğlub edib.

  

Olimpiada-2016

VI tur

Kişilər

 

Yunanıstan (2584) - Azərbaycan-1 (2705) - 2:2

Dimitrios Mastrovasilis (2601) - Şəhriyar Məmmədyarov (2761) - 0.5:0.5

Xristos Banikas (2571) - Teymur Rəcəbov (2722) - 0.5:0.5

Azanasios Mastrovasilis (2555) - Arkadi Naydiç (2696) - 1:0

Stelios Halkias (2565) - Eltac Səfərli (2666) - 0:1

 

Rumıniya (2572) - Azərbaycan-2 (2576) - 2.5:1.5

Konstantin Lupulesku (2618) - Vasif Durarbəyli (2612) - 1:0

Mirka-Emilian Parliqras (2595) - Nicat Abasov (2552) - 1:0

Boqdan-Daniel Deas (2524) - Qədir Hüseynov (2625) - 0.5:0.5

Mihail Marin (2572) – Namiq Quliyev (2577) 0:1

 

Qana (1958) - Azərbaycan-3 (2350) - 0:4

Erik Anquanda (1951) – Vüqar Əsədli (2406) - 0:1

Jon Koyo Hasford (1970) – Abdulla Qədimbəyli (2294) - 0:1

Yosef Yamena (1992) – Məhəmməd Muradlı (2331) - 0:1

Edvard Tompson (1889) – Pərviz Qasımov (2323) - 0:1

 

V turdan sonra turnir cədvəli: 1. Hollandiya, 2. Ukrayna, 3. Hindistan - hamısı 10 xal; ...9. Azərbaycan-1, ...11. Azərbaycan-2, ...15. Rumıniya, 24. Yunanıstan – hamısı 8; ...99. Azərbaycan-3, ...109. Qana – hər ikisi 4.

 

Qadınlar

Gürcüstan (2474) - Azərbaycan-1 (2320) - 2:2

Nana Dzaqnidze (2522) - Zeynəb Məmmədyarova (2295) - 1:0

Lela Javaxişvili (2486) - Günay Məmmədzadə (2361) - 0.5:0.5

Nino Batsiaşvili (2474) - Gülnar Məmmədova (2304) - 0:1

Salome Melia (2419) – Nərmin Kazımova (2302) - 0.5:0.5

 

Azərbaycan-2 (2248) – Çexiya (2272) - 2:2

Türkan Məmmədyarova (2304) – Yoanna Vorek (2360) - 0.5:0.5

Nərmin Xələfova (2219) – Kristina Havlikova (2271) - 0:1

Ülviyyə Fətəliyeva (2234) – Olqa Sikorova (2234) - 0.5:0.5

Nərgiz Umudova (2247) – Tereza Rodşteyn (2230) - 1:0

 

Azərbaycan-3 (2016) – Çili (1957) - 3:1

Nərmin Məmmədova (2230) – Damaris Qonzarez (2092) - 1:0

Xanım Balacayeva (2147) – Javiera Barrera (2027) - 1:0

Gövhər Beydullayeva (1994) – Valentina Kabello (2019) - 0.5:0.5

Aynur Katanova (1784) – Lesli İnzunza (1840) - 0.5:0.5

 

V turdan sonra turnir cədvəli: 1. Rusiya, 2. Ukrayna – hər ikisi 10 xal; 3. Rumıniya, 4. Çin, 5. Azərbaycan-1 – hamısı 9; ...7. Gürcüstan 8; ...39. Azərbaycan-2, ...47. Çexiya – hər ikisi 6; ...61. Azərbaycan-3, ...72. Çili – hər ikisi 5.

Sportbox.az

 

Baxılıb: 597

Widget powered by WhatstheScore.com




SON XƏBƏRLƏR

Premyer Liqa EPL

BÜTÜN MATERİALLAR...

La Liqa

BÜTÜN MATERİALLAR...

Günün ekranı

BÜTÜN MATERİALLAR...

A Seriyası

BÜTÜN MATERİALLAR...

Brazil 2014

BÜTÜN MATERİALLAR...

Dünya Futbolu

BÜTÜN MATERİALLAR...

Çempionlar Liqası

BÜTÜN MATERİALLAR...

Bundesliqa

BÜTÜN MATERİALLAR...

UEFA EURO-2016 (U-17)

BÜTÜN MATERİALLAR...

FORMULA 1

BÜTÜN MATERİALLAR...

«Baki 2015»

BÜTÜN MATERİALLAR...

Azərbaycan futbolu

BÜTÜN MATERİALLAR...

GIMNASTIKA

BÜTÜN MATERİALLAR...

Futbol gözəlləri

BÜTÜN MATERİALLAR...

GÜLƏŞ

BÜTÜN MATERİALLAR...

VOLEYBOL

BÜTÜN MATERİALLAR...

ŞAHMAT

BÜTÜN MATERİALLAR...

MÜXTƏLIF

BÜTÜN MATERİALLAR...

Səhifənin yuxarısına
Close